برای مشاوره روی آیکن واتساپ گوشه سایت کلیک کنید

گویندگی به زبان انگلیسی

 زهرا نجفی گوینده متن به انگلیسی

 

اینجانب زهرا نجفی با دارا بودن 4 سال سابقه گویندگی زبان انگلیسی و مدرک گویندگی به زبان انگلیسی  از دانشگاه شهید بهشتی آماده همکاری در این زمینه با متقاضیان میباشم

 

همچنین ساخت کتاب های صوتی و پادکست به زبان فارسی و انگلیسی هم انجام میشود

 

گویندگی چیست و چه تعریفی می توان برای آن ارائه داد؟
گویندگی هنر سخن گفتن به شکل شیوا و فصیح است به طوری که تمامی حروف درست ادا شوند .
 در گویندگی زبان مکتوب به شکلی صحیح توسط اندام گفتاری به مخاطب انتقال داده می شود. اما تعاریف بسیار ساده تر هم از گویندگی وجود دارد .گویندگی یعنی خوانش یک متن با هنر خاص با استفاده از صدا و لحن شخصی به شکلی که صاحب صدا دیده نشود.
 

اما چطور می توان گوینده خوبی شد؟
گوینده شدن نیاز به صدای زیبا،رسا و حنجره ای قوی دارد . علاوه بر آن هنری است که بسیار به آموزش وابسته است و برای اینکه گوینده خوبی باشیم باید تحت آموزش صحیح هم قرار بگیریم . پیدا کردن تاکیدات در جمله ها و کلمات ،ارتباط برقرار کردن با شعر یا متن مورد نظر ،استفاده درست از صدا در جایی که لازم است و سواد خوانش بسیار خوب از لازمه های گویندگی است.
 یک گوینده خوب می داند که صدایش فقط ابزار تولید صوت نیست بلکه ابزار کار و حرفه اش می باشد و برای نگهداری از سیستم تولید صوتش مثل تارهای صوتی ،حجره ،ریه و .....باید از این مجموعه باارزش که در وجودش است به‌خوبی استفاده و نگهداری کند


 سوالات زیادی در این باره از من پرسیده می شود که مهمترین آن این سوال است گویندگی ذاتی است یا اکتسابی؟
در پاسخ این سوال همیشه می گویم داشتن صدایی زیبا و دلنشین موروثی است اما تنها لازمه گویندگی نیست .آموزش درست می تواند کمک بسیار موثری در یادگیری این فن باشد
 چه بسیار کسانی که با پشتوانه صدایی عالی وارد این کار شدند اما به دلیل عدم اهمیت به آموزش مجبور به ترک این کار شدند.
گویندگی به زبان انگلیسی  هم همان اصول گویندگی به زبان فارسی را دارد . در هر دو نوع گویندگی پشتکار و تمرین زیاد مهمترین اصل است .در گویندگی به زبان انگلیسی  چون تفاوتهای زیادی در ادای حروف و جایگاه تلفظ آنها وجود دارد ،تمرین بیشتر و هدفمندتری لازم است .علاوه بر این موارد گوش کردن به پادکستها و فایلهای زبان انگلیسی باید در اولویت گوینده زبان انگلیسی باشد تا گوشش با صداهای زبان انگلیسی و نحوه تلفظ آنها آشنایی پیدا کند.
اینجانب زهرا نجفی دانشجوی دکتری زبان انگلیسی ، با توجه به علاقه زیاد خودم و داشتن صدای رسا و زیبا تصمیم گرفتم این هنر را به شکل جدی دنبال کنم .در حال حاضر دو سال است که تحت آموزش قرار دارم .
کارهای فارسی و انگلیسی زیادی در این دوسال توسط بنده اجرا شده است .از جمله این کارها می توان به خوانش اشعار حافظ ،پروین اعتصامی و افشین یداالهی به فارسی اشاره کرد.
در زمینه زبان انگلیسی خوانش نه کتاب داستان از سری کتابهای آموزش زبان انگلیسی فامیلی اند فرندز( family and friends )که فاقد فایل صوتی بوده اند توسط من انجام شده است .

برای دریافت نمونه کارهای من با شماره 09137168752 تماس بگیرید

گوینده متن به انگلیسی

یکی از نمونه کارهای گویندگی

 

 توجه داشته باشید کلیه کلاس های آموزشی این مرکز به صورت خصوصی برگزار میشود


آموزش آنلاین زبان انگلیسی کودکان

کلاس زبان آنلاین کودکان